Dziś jest poniedziałek, 15.10.2018, imieniny Jadwigi, Teresy
Wielkość tekstu:
A A+ A+
Jesteś tutaj: Strona główna » Gminne Przedszkole w Malanowie » Aktualności » NIETYPOWI GOŚCIE W PRZEDSZKOLU - grupa IV

NIETYPOWI GOŚCIE W PRZEDSZKOLU - grupa IV

NIETYPOWI GOŚCIE W PRZEDSZKOLU - grupa IV

W minionym tygodniu w grupie dzieci IV pojawili się niespotykani goście. Dzieci przyniosły swoje zwierzęta, które hodują w domu. Mogliśmy spotkać kotki, pieski, świnkę morską, gołębia, rybki i pieska yorka. Dzieci kolejno opowiadały o obowiązkach i przyjemnościach wynikających z hodowania w domu zwierząt, mówiły co jest ulubionym pokarmem pupila, jak zachowuje się jego zwierzątko, co lubi robić. Po każdej prezentacji pozostałe dzieci mogły właścicielom zwierzątek zadawać pytania nt. ich podopiecznych, a oni z radością udzielali odpowiedzi. W związku z realizacją tematu przedszkolaki wybrały się na wycieczkę do gabinetu weterynaryjnego vet-lab w Malanowie. Celem naszego spotkania było poznanie pracy weterynarza, uświadomienie dzieciom, że zwierzęta też chorują i wymagają pomocy i leczenia. Przedszkolaki dokładnie obejrzały gabinet weterynaryjny, dowiedziały się na czym polega praca weterynarza. Pani doktor weterynarii opowiedziała o sposobie pielęgnacji zwierząt domowych, pokazała jak bada się i leczy zwierzęta.. Dzieci poznały narzędzia medyczne potrzebne do badania zwierząt. Pani weterynarz opowiedziała do czego służą znajdujące się w nich urządzenia. Dzieci brały aktywny udział w spotkaniu i chętnie opowiadały o swoich małych przyjaciołach i ich problemach ze zdrowiem. Pani weterynarz podkreśliła konieczność mycia rąk po każdym kontakcie ze zwierzętami. To była wapniała lekcja.

Agnieszka Dewicka- Misiek

zdjęcia: galeria

 


Pozostałe aktualności