Dziś jest poniedziałek, 15.07.2019, imieniny Włodzimierza, Henryka
Wielkość tekstu:
A A+ A+
Jesteś tutaj: Strona główna » Gminne Przedszkole w Malanowie » Aktualności » NIEBIESKI HAPPENING - ŚWIATOWY DZIEŃ ŚWIADOMOŚCI AUTYZMU W TURKU

NIEBIESKI HAPPENING - ŚWIATOWY DZIEŃ ŚWIADOMOŚCI AUTYZMU W TURKU

NIEBIESKI HAPPENING - ŚWIATOWY DZIEŃ ŚWIADOMOŚCI AUTYZMU W TURKU

W dniu 2 kwietnia dzieci z grupy II i VI wzięły udział w Niebieskim Happeningu  zorganizowanym przez Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy w Turku oraz Stowarzyszenie Przyjaźni Dzieciom. Tegorocznym motywem przewodnim było „Zdrowie”.  Na Rynku  Miejskim w Turku spotkały się dzieci i młodzież z przedszkoli i szkół.  Wszystkich zebranych powitała dyrektor Zespołu Placówek Edukacyjno – Wychowawczych w Turku, pani Izabela Piotrowska, która w kilku słowach przybliżyła tematykę dotyczącą osób z autyzmem i podkreśliła znaczenie integracji ze środowiskiem. Dzieci chętnie brały udział w zabawach integracyjnych i aerobicu. Wielkimi brawami został przywitany Minionek, który przywitał się z dziećmi przybijając „piątkę” i przyłączył się do wspólnej zabawy. Kulminacyjnym punktem było wypuszczenie w niebo niebieskich balonów, na znak solidarności z osobami z autyzmem. Na koniec dzieci otrzymały jabłka za aktywny udział w happeningu.

Dorotea  Eustathiou-Bińkowska

zdjęcia: galeria


Pozostałe aktualności