Dziś jest środa, 22.05.2019, imieniny Heleny, Wiesławy
Wielkość tekstu:
A A+ A+
Jesteś tutaj: Strona główna » Gminne Przedszkole w Malanowie » Aktualności » NARODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

NARODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

NARODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

W tym roku cała Polska hucznie świętuje 100 Rocznicę Odzyskania Niepodległości. Również Gminne Przedszkole w Malanowie podjęło działania mające uczcić ten wyjątkowy jubileusz. Jest to niezwykła okazja do  budowania tożsamości i wspólnoty narodowej, zainteresowania dzieci dziejami Polski oraz przybliżenie polskich symboli narodowych. Przedszkolaki poprzez udział w różnorodnych wydarzeniach poznają pojęcia i wydarzenia związane z polską historią.
Przedszkolne obchody Narodowego Święta Niepodległości miały miejsce w piątek 9 listopada. Uroczystości rozpoczęły się apelem z udziałem Dyrektor Gminnego Przedszkola, wszystkich pracowników i oczywiście przedszkolaków. Na uroczystość przybyła również  Pani Katarzyna Gorgolewska – Erkiet, Kierownik Centrum Usług Wspólnych . Historię Polski przybliżyły nam dzieci z grupy VI i VII, które z wielkim zaangażowaniem i przejęciem śpiewały piosenki, recytowały wiersze oraz pięknie tańczyły do znanych melodii :  ”Mazurek” oraz „Jesteśmy Polką i Polakiem”. Po apelu równo o godz.11.11 odśpiewaliśmy hymn Polski. Wszystkie dzieci nauczyły się 4 zwrotek „Mazurka Dąbrowskiego” i przepięknie go zaśpiewały. Po południu gościliśmy również rodziców, którzy mogli wspólnie ze swoimi dziećmi świętować uroczystość  11 Listopada. Na zakończenie Pani dyrektor Agnieszka Mozio życzyła wszystkim równie pięknego i szczęśliwego świętowania 100-lecia odzyskania niepodległości.

Karolina Iwańska
Agnieszka Dewicka-Misiek

zdjęcia: galeria


Pozostałe aktualności