Dziś jest piątek, 18.10.2019, imieniny Juliana, Łukasza
Wielkość tekstu:
A A+ A+
Jesteś tutaj: Strona główna » Gminne Przedszkole w Malanowie » Aktualności » NAGRODY DLA PRZEDSZKOLA W KZzB 2019

NAGRODY DLA PRZEDSZKOLA W KZzB 2019

NAGRODY DLA PRZEDSZKOLA W KZzB 2019

Nasze przedszkole uczestniczyło w „Konkursie Zbiórki zużytych Baterii (KZzB) 2019” organizowanym przez Związek Komunalny Gmin „Czyste Miasto, Czysta Gmina” w Kaliszu. Dzięki zaangażowaniu przedszkolaków i ich rodzin w tegorocznej edycji zajęliśmy 2 miejsce w kategorii na największą ilość zużytych baterii zebranych przez przedszkole z wynikiem 216 kg oraz 7 miejsce pod względem ilości baterii w przeliczeniu na jedną osobę (przedszkolaka) z ilością 1,113 kg. W zbiórce uczestniczyły 33 placówki oświatowe z terenu działania Związku, ogółem 8 tys. uczniów i przedszkolaków wraz z rodzinami i znajomymi. Dzięki temu te niebezpieczne odpady nie trafią do środowiska przyrodniczego lecz zostaną poddane profesjonalnemu procesowi unieszkodliwienia. Bardzo dziękujemy wszystkim za ogromne zaangażowanie w zbiórkę zużytych baterii na terenie naszej placówki. W ten sposób przyczyniliśmy się do ochrony środowiska, a przedszkole wzbogaciło się o nowe pomoce edukacyjne. DZIĘKUJEMY!

Przypominamy jednocześnie, że zbiórka baterii w naszej placówce jest kontynuowana przez cały rok.

 

koordynator zbiórki

Elżbieta Bartosik

 


Pozostałe aktualności