Dziś jest czwartek, 18.07.2019, imieniny Erwina, Kamila
Wielkość tekstu:
A A+ A+
Jesteś tutaj: Strona główna » Gminne Przedszkole w Malanowie » Aktualności » MIKOŁAJ W PRZEDSZKOLU

MIKOŁAJ W PRZEDSZKOLU

MIKOŁAJ W PRZEDSZKOLU

"Dzyń, dzyń, dzyń Mikołaju Święty.
dzyń, dzyń, dzyń przywieź nam prezenty"

Boże Narodzenie i cały okres przedświąteczny to magiczny czas oczekiwania, radości, nadziei oraz dziecięcych marzeń o prezentach.  Przedszkolaki zdążyły już udekorować swoje sale a podczas zajęć uczą się świątecznych piosenek, kolęd oraz wykonują ozdoby choinkowe. Jednak najbardziej wyczekiwanym przez maluchy gościem jest zawsze Święty Mikołaj. W piątek 7 grudnia zawitał on do naszego przedszkola. Razem z dziećmi obejrzał przedstawienie jasełkowe w wykonaniu harcerzy z XII drużyny starszoharcerskiej „Iskry” pod kierunkiem p. Jolanty Piekarczyk. Wszyscy w skupieniu podziwiali grę młodych aktorów oraz wysłuchali wykonanych przez nich kolęd. Mikołaj bacznie obserwował zachowanie przedszkolaków i wręczał wszystkim mikołajkowe prezenty. Dla wielu było to ogromne przeżycie – onieśmielone dziękowały za otrzymane upominki i pozowały do wspólnych fotografii.  Na zakończenie swojej wizyty Mikołaj pożegnał jeszcze dzieci w salach. Być może odwiedzi je po raz drugi w wigilijny wieczór spełniając życzenia zawarte w napisanych przez nie listach?

Elżbieta Bartosik

zdjęcia: galeria

 


Pozostałe aktualności