Dziś jest wtorek, 23.04.2019, imieniny Jerzego, Wojciecha
Wielkość tekstu:
A A+ A+
Jesteś tutaj: Strona główna » Gminne Przedszkole w Malanowie » Aktualności » MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ POSTACI Z BAJEK – grupa IX

MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ POSTACI Z BAJEK – grupa IX

MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ POSTACI Z BAJEK – grupa IX

„Bajka wędruje po świecie,
Dzisiaj do nas zawitała.
Drogie dzieci dobrze wiecie,
Że was bajka pokochała.
Światowy Dzień Postaci z Bajek obchodzony jest 5 listopada, w dzień urodzin jednego
z największych twórców bajek – Walta Disneya. Dzień Postaci z Bajek wbrew pozorom nie jest skierowane wyłącznie do najmłodszych. Jego celem jest nie tylko przypomnienie postaci z kultowych bajek, ale również zwrócenie uwagi na rolę wychowawczą i edukacyjną dobrych bajek, które nie tylko opisują świat własnym językiem, ale często uczą rozróżniania dobra od zła, uczą prawidłowych postaw pełnych empatii, koleżeństwa, chęci niesienia pomocy innym. Tego dnia w naszej grupie odbywały się zabawy które miały na celu wykazanie się znajomością treści bajek, dzieci rozwiązywały zagadki, quizy, układały puzzle, rozpoznawały bajkę po rekwizycie oraz po przeczytaniu fragmentu książki i po zobaczeniu ilustracji. Były muzyczne zgadywanki bajkowe, muzyka bajkowa i zabawy ruchowe. Po wykonaniu zadań dzieci kolorowały kredkami postacie z bajek, a w tle słuchały piosenek z baśni Disney’a. Spotkanie ze światem baśni sprawiło przedszkolakom wiele radości. Dało się zauważyć, że dzieci czerpały dużo energii ze świata bajkowej magicznej zabawy. Na zakończenie tego bajkowego dnia odwiedziła nas p. Anna Sobczak – pracownik Biblioteki Publicznej w Malanowie, która przedstawiła nam bajkę „Przygody pingwina Pingo” za pomocą papierowego teatru kamishibai.

Milena Dewicka-Glapa

zdjęcia: galeria

 


Pozostałe aktualności