Dziś jest niedziela, 16.12.2018, imieniny Albiny, Zdzisławy
Jesteś tutaj: Strona główna » Gminne Przedszkole w Malanowie » Aktualności » MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ PIZZY- grupa VIII

MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ PIZZY- grupa VIII

MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ PIZZY-  grupa VIII

Pizza… kto z nas nie lubi tych włoskich placków? Tak się składa, że i te pyszne krążki mają swój wielki dzień. Dzień Pizzy przypada na 9 lutego i jest to dobry moment by wspólnie z przedszkolakami dowiedzieć się skąd ta pizza tak w ogóle pochodzi, jakie czynności wykonujemy od przygotowania ciasta, aż do jedzenia. Dlatego we wtorek sala naszego przedszkola zamieniła się we włoską pizzerię. Przedszkolaki bawiąc się we włoskich kucharzy przygotowały prawdziwą pizzę. Własnoręcznie przygotowały ciasto, tarły ser, robiły sos, a następnie wszyscy z wielkim zaangażowaniem nakładali kolejne produkty na ciasto. Gdy wszystko było już gotowe, włączyliśmy piekarnik i z niecierpliwością czekaliśmy, aż się upiecze. Wreszcie nadeszła oczekiwana przez wszystkich chwila – poczęstunek. Dzieci z wielkim apetytem próbowały własnoręcznie przygotowanej pizzy. Cały dzień upłynął nam w miłej i radosnej atmosferze. Dzięki tej imprezie poznaliśmy historię pizzy, kraj, z którego pochodzi oraz dowiedzieliśmy się, że własnoręcznie zrobiona pizza jest o wiele zdrowsza.

Agnieszka Balcerzak