Dziś jest wtorek, 26.03.2019, imieniny Emanuela, Larysy
Wielkość tekstu:
A A+ A+
Jesteś tutaj: Strona główna » Gminne Przedszkole w Malanowie » Aktualności » MARCHEWKOWE MUFFINKI – grupa IX

MARCHEWKOWE MUFFINKI – grupa IX

MARCHEWKOWE MUFFINKI – grupa IX

Dnia 28 maja przedszkolaki z grupy IX dowiedziały się wielu ciekawych rzeczy o najbardziej lubianym przez dzieci warzywie –marchewce. Najpierw dzieci dowiedziały się skąd przywędrowała do nas marchewka, jakich witamin nam dostarcza  oraz poprawnie nazywały części rośliny, zastanawiając się jednocześnie, która część jest jadalna, a która nie. Ponadto porównywały zgromadzone marchewki, wąchały je, układały według wielkości rosnąco lub malejąco, oraz wymieniały potrawy, do których można użyć marchewkę, a na koniec degustowały surową marchewkę. Jednak najwięcej radości sprawiło przedszkolakom przygotowanie marchewkowych muffinek. Dzieci przy pomocy pań wsypywały i mieszały składniki, obierały oraz tarły marchewkę, a następnie nakładały ciasto do foremek. A kiedy już babeczki się upiekły  dzieci z prawdziwym apetytem i własną satysfakcją, że same to zrobiły – zajadały marchewkowe muffinki.

 

Milena Dewicka-Glapa

zdjęcia: galeria

 


Pozostałe aktualności