Dziś jest wtorek, 23.04.2019, imieniny Jerzego, Wojciecha
Wielkość tekstu:
A A+ A+
Jesteś tutaj: Strona główna » Gminne Przedszkole w Malanowie » Aktualności » „KUBUSIOWI PRZYJACIELE NATURY” W NASZYM PRZEDSZKOLU – PODSUMOWANIE PROGRAMU

„KUBUSIOWI PRZYJACIELE NATURY” W NASZYM PRZEDSZKOLU – PODSUMOWANIE PROGRAMU

„KUBUSIOWI PRZYJACIELE NATURY” W NASZYM PRZEDSZKOLU – PODSUMOWANIE PROGRAMU

Wszystkie grupy naszego przedszkola przystąpiły do realizacji X edycji programu pt. „Kubusiowi Przyjaciele Natury”, którego celem było zachęcanie dzieci do dbania o środowisko naturalne. Bohaterem wszystkich materiałów programu był miś Kubuś, który przenosząc dzieci we wspaniały świat wyobraźni przede wszystkim pokazał im piękno natury i nauczył, jak ją chronić. Wpoił także przedszkolakom właściwe zachowania ekologiczne dotyczące m.in. segregacji śmieci, zachęcał je do aktywnego spędzania czasu i namawiał do zdrowego odżywiania.
W ramach programu zostały zrealizowane cztery obowiązkowe scenariusze zamieszczone w materiałach edukacyjnych dla nauczycieli na następujące tematy:
1.„Kubusiowi Przyjaciele Natury” – celem zajęć było zapoznanie dzieci z podstawowymi zachowaniami proekologicznymi. Przedszkolaki dowiedziały się, jak dbać o przyrodę i przyswoiły sobie podstawowe zasady opieki nad zwierzętami oraz pielęgnacji roślin.
2.„Ruch to ważna sprawa – Kubuś dzieciom podpowiada” – celem zajęć było propagowanie wśród dzieci wartościowego spędzania wolnego czasu poprzez różnorodne aktywności fizyczne: zabawy ruchowe, spacery, uprawianie dyscyplin sportowych wg zainteresowań, ćwiczenia gimnastyczne.
3.„Dzień Marchewki” – poprzez realizację tych zajęć dzieci dowiedziały się, że marchew jest zdrowa i lubiana nie tylko przez ludzi - jest również przysmakiem niektórych zwierząt.
4.„Jak zrobić coś z niczego, czyli recyklingowy zawrót głowy” – realizacja tych zajęć pomogła przybliżyć dzieciom i zrozumieć znaczenie pojęcia „recyklingu”, uczyła rozpoznawać materiał, z jakiego zrobiony jest dany przedmiot i właściwej segregacji odpadów. Przedszkolaki dowiedziały się również, jak wygląda proces powstawania surowców i przetwarzania ich.
Dzięki realizacji programu dzieci poszerzyły na pewno swoje wiadomości przyrodnicze. Dodatkowo doskonale się przy tym bawiły, uczyły współdziałania w grupie, kształtowały umiejętności manualne, rozwijały umiejętności formułowania pytań i odpowiedzi. Po przeprowadzeniu programu przedszkole nabyło prawo do posługiwania się Certyfikatem „Kubusiowi Przyjaciele Natury”.
 
                                                                                                   

                                                                                                                      koordynator programu
                                                                                                                                  Edyta Wasik
zdjęcia: galeria


Pozostałe aktualności