Dziś jest wtorek, 23.04.2019, imieniny Jerzego, Wojciecha
Wielkość tekstu:
A A+ A+
Jesteś tutaj: Strona główna » Gminne Przedszkole w Malanowie » Aktualności » KTO NAM LISTY PRZYNOSI? - grupa I i III

KTO NAM LISTY PRZYNOSI? - grupa I i III

KTO NAM LISTY PRZYNOSI? - grupa I i III

Przedszkolaki podczas zabaw, zajęć, spotkań czy wycieczek poznają przedstawicieli różnych zawodów wykonywanych przez osoby z najbliższego otoczenia. Jednym z nich jest listonosz, którego spotykają w przedszkolu bądź w domu. Pomimo tego, że w tzw. dobie cyfryzacji listowa korespondencja towarzyska zanika on nadal dostarcza listy z urzędów i instytucji, paczki, przesyłki czy przekazy pocztowe. 11 października dzieci 3 i 4-letnie z grupy I i III odwiedził listonosz p. Andrzej Grzelewski. Opowiedział on dzieciom na czym polega praca w tym zawodzie. Maluchy mogły z bliska zobaczyć jak wygląda strój listonosza oraz tablet, którym posługuje się podczas wykonywania swoich obowiązków. Dzieci chętnie rozmawiały z gościem wzbogacając swoje wiadomości, a na koniec spotkania złożyły mu życzenia z okazji przypadającego w październiku Dnia Listonosza.

Elżbieta Bartosik

zdjęcia: galeria


Pozostałe aktualności