Dziś jest piątek, 18.10.2019, imieniny Juliana, Łukasza
Jesteś tutaj: Strona główna » Gminne Przedszkole w Malanowie » Aktualności » "KOLOROWE DŹWIĘKI" - audycja muzyczna

"KOLOROWE DŹWIĘKI" - audycja muzyczna

11 września odbyła się pierwsza w tym roku szkolnym audycja muzyczna pt. „Kolorowe dźwięki” przygotowana przez Artystyczną Agencję Muzyczną Art. – ES z Pabianic. Gościem spotkania była p. Monika Karczewska, która zagrała dzieciom utwory muzyczne na waltorni. Przedszkolaki usłyszały „Szeherezadę”, „Lekką kawalerię”, „Tańce połowieckie” oraz utwór nawiązujący do opowieści o szwajcarskim bohaterze Wilhelmie Tellu. Ponadto prowadząca omówiła budowę i sposób gry na waltorni, która należy do instrumentów dętych blaszanych. Spotkanie wzbudziło duże zainteresowanie wśród dzieci.

Małgorzata Przygońska