Dziś jest niedziela, 16.12.2018, imieniny Albiny, Zdzisławy
Wielkość tekstu:
A A+ A+
Jesteś tutaj: Strona główna » Gminne Przedszkole w Malanowie » Aktualności » RODZINNE KOLĘDOWANIE - grupa IX

RODZINNE KOLĘDOWANIE - grupa IX

 RODZINNE KOLĘDOWANIE - grupa IX

Jest taki dzień, bardzo ciepły, choć grudniowy. Dzień, zwykły dzień, w którym gasną wszelkie spory. (…) Niebo ziemi, niebu ziemia. Wszyscy wszystkim ślą życzenia. Drzewa ptakom, ptaki drzewom. Tchnienie wiatru płatkom śniegu…

Dnia 19.12.2017 r. w grupie IX odbyło się rodzinne kolędowanie, które było okazją do śpiewu dzieci i rodziców, a jednocześnie kultywowaniem tradycji wspólnego kolędowania w okresie Świąt Bożego Narodzenia. Podczas spotkania dzieci zaprezentowały swoje umiejętności wokalne śpiewając świąteczne piosenki i kolędy. Dużym zaskoczeniem dla rodziców było usłyszenie dwóch piosenek śpiewanych przez dzieci w j. angielskim, pomimo młodego wieku przedszkolaki super sobie poradziły. Mali wykonawcy zachwycili wszystkich zebranych swoimi umiejętnościami śpiewania tradycyjnych kolęd jak i współczesnych piosenek świątecznych. Gromkie brawa rodziców mogły oznaczać tylko jedno - że występ bardzo się podobał. Następnie dzieci na pamiątkę spotkania wręczyły rodzicom własnoręcznie wykonane choinki i poczęstowały gości przygotowanymi wcześniej ciasteczkami. Na zakończenie spotkania przedszkolaki wraz z rodzicami miały okazję wykonać ozdoby świąteczne, którymi wspólnie przyozdobią dom. Spotkanie, wspólne śpiewanie kolęd oraz wykonywanie ozdób świątecznych dało wszystkim uczestnikom wiele radości oraz było okazją do wzmocnienia więzi między rodzicami a przedszkolem. 

Milena Dewicka-Glapa

zdjęcia: galeria


Pozostałe aktualności