Dziś jest wtorek, 23.04.2019, imieniny Jerzego, Wojciecha
Wielkość tekstu:
A A+ A+
Jesteś tutaj: Strona główna » Gminne Przedszkole w Malanowie » Aktualności » JESIENNE WYPRAWY DO LASU I PARKU

JESIENNE WYPRAWY DO LASU I PARKU

JESIENNE WYPRAWY DO LASU I PARKU

Jesień to jedna z piękniejszych pór roku. Kolorowa, szeleszcząca liśćmi, bardzo zmienna, czasem pachnąca jeszcze latem. To wspaniała pora do obserwowania zmian w przyrodzie, ostatni moment na wykorzystanie jeszcze ciepłych promieni słońca. W tym czasie przedszkolaki odbywały wycieczki do lasu i parku, aby spacerować, obserwować, zbierać dary natury. Podczas jesiennych wypraw można było zbierać kasztany i żołędzie, zachwycać się barwami liści na drzewach, a jaką zabawę dawało szuranie na zasypanej liśćmi ścieżce! Była to też okazja, aby uczyć dzieci zbierania tylko tego, co znajdą na ziemi, by nie zrywały liści, obrywały kory czy łamały gałęzi.
                                                                                            

Małgorzata Przygońska

zdjęcia: galeria


Pozostałe aktualności