Dziś jest czwartek, 05.12.2019, imieniny Saby, Kryspiny
Jesteś tutaj: Strona główna » Gminne Przedszkole w Malanowie » Aktualności » JESIENNE DARY – OWOCE I WARZYWA

JESIENNE DARY – OWOCE I WARZYWA

Jesienne zbiory warzyw i owoców były okazją do wzbogacania wiadomości i słownictwa przedszkolaków oraz kształtowania zdrowych nawyków żywieniowych. Dzieci przynosiły do przedszkola naturalne okazy z sadów i ogródków, by potem wspólnie je rozpoznawać, nazywać, segregować, porównywać, przeliczać a na koniec smakować. Podczas różnorodnych zajęć w przedszkolu oraz wycieczek  do sadu dzieci wzbogacały swoje wiadomości przyrodnicze, językowe, matematyczne, artystyczne i in. Wykonywały ciekawe prace plastyczne, przetwory, kanapki, szaszłyki, koreczki i sałatki owocowe oraz soki owocowo-warzywne. Poznawały  części roślin, obserwowały przez lupę ich nasiona. Oglądały i smakowały również owoce egzotyczne i warzywa mało znane. Podejmowane przez nie w działania były dla nich nie tylko źródłem wiedzy ale i ciekawych przeżyć.

Elżbieta Bartosik

zdjęcia: grupa I