Dziś jest środa, 11.12.2019, imieniny Damazego, Waldemara
Wielkość tekstu:
A A+ A+
Jesteś tutaj: Strona główna » Gminne Przedszkole w Malanowie » Aktualności » JAK POWSTAJE CHLEB? – WYCIECZKA DO PIEKARNI - grupa VI

JAK POWSTAJE CHLEB? – WYCIECZKA DO PIEKARNI - grupa VI

JAK POWSTAJE CHLEB? – WYCIECZKA DO PIEKARNI  - grupa VI

W ubiegłym tygodniu temat kompleksowy poświęcony był zdrowiu, a co za tym idzie również prawidłowemu odżywianiu. Omówiliśmy z dziećmi poszczególne szczebla piramidy zdrowia i w ramach realizowanego dodatkowo w grupie programu „Ze zdrowym żywieniem za pan brat od przedszkolnych lat” skupiliśmy szczególną uwagę na produktach zbożowych, których nie powinno zabraknąć w naszej codziennej diecie. Podczas zajęć poznaliśmy etapy powstawania pieczywa na podstawie historyjki obrazkowej, ale aby lepiej przybliżyć dzieciom, jak długa droga dzieli ziarenko od bochenka chleba wybraliśmy się 4 października na wycieczkę do pobliskiej piekarni w Malanowie. Dzięki uprzejmości właścicieli firmy – państwu Kubackim oraz jej pracownikom przedszkolaki mogły poznać i przyjrzeć się z bliska pracy piekarza i zobaczyć cały proces technologiczny produkcji pieczywa. Z ogromną ciekawością oglądaliśmy urządzenia niezbędne do pracy w piekarni, m.in.: mieszadło, ogromne misy, maszyny do krojenia oraz foliowania, gigantyczny piec i łopaty do wkładania i wysadzania pieczywa. Roznoszący się zapach i aromat wypieków zachęcił dzieci do kosztowania przygotowanych specjalnie dla nich pączków. Po powrocie dzieliliśmy się swoimi wrażeniami i przeżyciami związanymi z ciekawą wizytą w zakładzie produkcji pieczywa.
                                                                                                                                      

  Edyta Wasik

zdjęcia: galeria


Pozostałe aktualności