Dziś jest niedziela, 16.12.2018, imieniny Albiny, Zdzisławy
Jesteś tutaj: Strona główna » Gminne Przedszkole w Malanowie » Aktualności » „INSTRUMENTALNIE”

„INSTRUMENTALNIE”

To tytuł kolejnej audycji muzycznej Art-ES z Pabianic, która odbyła się w naszym przedszkolu 3 października.  Tym razem państwo Ewa i Sławomir Bartkiewiczowie wystąpili z wiolonczelistką p. Magdaleną Maćczak. Dzieci usłyszały w jej wykonaniu motywy przewodnie z filmów: „Różowa Pantera”, „Piraci z Karaibów”, utwór Stinga „Każdy oddech twój” oraz tango. Jak zawsze przedszkolaki poznały nie tylko brzmienie ale i budowę instrumentu – w tym wypadku wiolonczeli, a jedna z nauczycielek - p. Ala miała okazję spróbować na niej zagrać. Uczestnicząc w audycjach muzycznych dzieci nie tylko rozwijają swoją wrażliwość słuchową, umiejętność koncentracji uwagi ale również wzbogacają  i utrwalają wiadomości.

Elżbieta Bartosik