Dziś jest środa, 08.07.2020, imieniny Edgara, Elżbiety
Wielkość tekstu:
A A+ A+
Jesteś tutaj: Strona główna » Gminne Przedszkole w Malanowie » Aktualności » III LETNIA OLIMPIADA PRZEDSZKOLAKÓW

III LETNIA OLIMPIADA PRZEDSZKOLAKÓW

III LETNIA OLIMPIADA PRZEDSZKOLAKÓW

12 czerwca był dla przedszkolaków dniem pełnym atrakcji. Na zaproszenie dyr. OSiR-u w Malanowie p. Łukasza Jasiaka dzieci udały się do hali sportowej przy miejscowym gimnazjum by wziąć udział w III Letniej Olimpiadzie Przedszkolaków. Pod czujnym okiem instruktorów sprawnie pokonywały różnorodne tory przeszkód. Mogły też sprawdzić swoją siłę podczas przeciągania liny. Zwieńczeniem radosnej zabawy była dekoracja każdego przedszkolaka pamiątkowym medalem i dyplomy za udział dla wszystkich grup. Oprócz zabaw na hali, dzięki uprzejmości prezesa OSP w Malanowie p. Dariusza Nowickiego dzieci spotkały się ze strażakami. Druhowie opowiedzieli dzieciom o swojej pracy, sposobach alarmowania, zademonstrowali strój oraz sprzęt gaśniczy. Członkowie Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej w Malanowie dali pokaz udzielania pierwszej pomocy. Każdy przedszkolak mógł usiąść w wozie ratowniczo-gaśniczym, sprawdzić się na „strażackim” torze przeszkód, przymierzyć kask oraz spróbować swoich sił w posługiwaniu się wężem. Dodatkową atrakcję stanowił zabytkowy samochód p. Tomasza Adamczyka, który cieszył się dużym zainteresowaniem dzieci i dorosłych. Dziękujemy organizatorom za świetną zabawę oraz możliwość wzbogacenia wiedzy i doświadczeń przedszkolaków.

 

Elżbieta Bartosik

zdjęcia: galeria

 


Pozostałe aktualności