Dziś jest czwartek, 18.07.2019, imieniny Erwina, Kamila
Wielkość tekstu:
A A+ A+
Jesteś tutaj: Strona główna » Gminne Przedszkole w Malanowie » Aktualności » GMINNY PRZEGLĄD TWÓRCZOŚCI PATRIOTYCZNEJ PRZEDSZKOLAKÓW POŁĄCZONY Z GALERIĄ PRAC PLASTYCZNYCH "JA I MOJA OJCZYZNA"

GMINNY PRZEGLĄD TWÓRCZOŚCI PATRIOTYCZNEJ PRZEDSZKOLAKÓW POŁĄCZONY Z GALERIĄ PRAC PLASTYCZNYCH "JA I MOJA OJCZYZNA"

GMINNY PRZEGLĄD TWÓRCZOŚCI PATRIOTYCZNEJ PRZEDSZKOLAKÓW POŁĄCZONY Z GALERIĄ PRAC PLASTYCZNYCH "JA I MOJA OJCZYZNA"

21 listopada w świetlicy wiejskiej w Malanowie odbył się Gminny Przegląd Twórczości Patriotycznej Przedszkolaków, którego organizatorem było nasze przedszkole. Wydarzenie to związane było z obchodami 100 – lecia Odzyskania Niepodległości. Wszystkich zgromadzonych przywitała pani dyrektor – A. Mozio. Wśród zaproszonych gości znaleźli się: Wójt Gminy Malanów – p. I. Augustyniak, Przewodniczący Rady Gminy – p. K. Płóciennik, Dyrektor Centrum Kultury i Biblioteki Publicznej-  p. M. Przygońska, dyrektorzy szkół – p. R. Bińkowska, p.I. Krajewska, p. B. Myszyńska oraz rodzice. Celem przeglądu było podniesienie świadomości narodowej najmłodszych dzieci i przypomnienie niektórych zapomnianych już polskich pieśni patriotycznych. Przed publicznością zaprezentowały się dzieci z oddziałów przedszkolnych  w Szkole Podstawowej w Dziadowicach (wychowawca p. D. Stefaniak), w Szkole Podstawowej w Kotwasicach( wychowawca p. A. Macikowska) i ze Szkoły Podstawowej w Miłaczewie (wychowawca p.M. Kuras – Splisgard). Nasze przedszkole reprezentowały dzieci z grupy IV (wychowawca p. E. Wasik), grupy V (wychowawca P. A. Dembińska), grupy VI (wychowawca p. A. Dewicka – Misiek i D. Eustathiou – Bińkowska) oraz grupy VII (wychowawca p. K. Iwańska). Uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy i drobne upominki. Podczas przeglądu dla dzieci i ich rodziców zorganizowana była galeria prac o tematyce patriotycznej oraz wystawa albumów pt. „Ja i moja Ojczyzna”. Wszystkim uczestnikom gratulujemy udanych, pięknych występów, a publiczności wielu wrażeń.
                                                                                

Alicja Dembińska, Małgorzata Przygońska

zdjęcia: galeria

 


Pozostałe aktualności