Dziś jest poniedziałek, 21.01.2019, imieniny Agnieszki, Jarosławy
Wielkość tekstu:
A A+ A+
Jesteś tutaj: Strona główna » Gminne Przedszkole w Malanowie » Aktualności » "LEGENDY POLSKIE" - teatrzyk w przedszkolu

"LEGENDY POLSKIE" - teatrzyk w przedszkolu

"LEGENDY POLSKIE" - teatrzyk w przedszkolu

W piątek 2 lutego w przedszkolu odbyła się żywa lekcja historii przeprowadzona przez grupę artystyczną „Kapsuła czasu” z Torunia. Spektakl „Legendy polskie” przeniósł widzów w czasy średniowiecza, a dzieci w przezabawny sposób poznały postaci Popiela, Piasta Kołodzieja i Rzepichy. Opowieść przybliżyła również życie codzienne chłopa, mieszczanina i rycerza. Dzieci miały okazję przyjrzeć się strojom , były świadkami pokazu walki rycerskiej. Historia pokazana z humorem nie była taka straszna.

                                                                                                                          Małgorzata Przygońska

zdjęcia: galeria

 


Pozostałe aktualności