Dziś jest czwartek, 16.07.2020, imieniny Mariki, Benity
Wielkość tekstu:
A A+ A+
Jesteś tutaj: Strona główna » Gminne Przedszkole w Malanowie » Aktualności » DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA W NASZYM PRZEDSZKOLU

DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA W NASZYM PRZEDSZKOLU

DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA W NASZYM PRZEDSZKOLU

„Czy to jutro czy to dziś, wszystkim jest potrzebny miś”

25 listopada przypada Światowy Dzień Pluszowego Misia – najmilszej zabawki dzieci. Mimo nowoczesnych i coraz bardziej atrakcyjnych zabawek moda na misie nie przemija. W tym dniu przedszkolaki przyszły do przedszkola ze swoimi pluszowymi przyjaciółmi. Uroczystość rozpoczął program artystyczny w wykonaniu grupy III - „niedźwiadków”. Po obejrzeniu „misiowych” tańców, wysłuchaniu piosenek i wierszy o misiach przyszedł czas na zabawy przy muzyce. Oczywiście wszystkie związane z bohaterami dzisiejszego święta. Następnie dzieci rozwiązywały zagadki o misiach – bohaterach popularnych bajek oraz wzbogacały swoje wiadomości przyrodnicze n.t. niedźwiedzi. Dowiedziały się m. in., że panda jest symbolem zagrożonych gatunków. Poznały też historię pluszowego misia. Na zakończenie wspólnych zabaw dzieci kolorowały sylwety niedźwiadków. To był dzień pełen pozytywnych wrażeń.

Elżbieta Bartosik

zdjęcia: galeria

 


Pozostałe aktualności