Dziś jest sobota, 20.07.2019, imieniny Czesława, Hieronima
Wielkość tekstu:
A A+ A+
Jesteś tutaj: Strona główna » Gminne Przedszkole w Malanowie » Aktualności » DZIEŃ DZIECKA W PRZEDSZKOLU

DZIEŃ DZIECKA W PRZEDSZKOLU

DZIEŃ DZIECKA W PRZEDSZKOLU

„Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat”  J. Korczak

Dzień Dziecka jest ulubionym świętem najmłodszych. Corocznie jest on obchodzony w naszej placówce przez cały tydzień. Jak zawsze staramy się wyjść naprzeciw oczekiwaniom i zainteresowaniom naszych wychowanków, bowiem najmłodsi  też mają swoje przywileje i potrzeby odnośnie celebrowania swojego dzieciństwa. Dzieci głównie zaspokajały naturalną potrzebę ruchu i wspólnej zabawy. 4 czerwca rozwijały swoją sprawność ruchową  uczestnicząc w II Letniej Olimpiadzie Przedszkolaków zorganizowanej przez OSiR w Malanowie. Niezapomnianych wrażeń dostarczył im również pokaz sprzętu ratowniczo-gaśniczego przez druhów z OSP w Malanowie.  W kolejnych dniach przedszkolaki wesoło bawiły się w ogrodzie przedszkolnym korzystając z różnorakiego sprzętu, przyborów i gier edukacyjnych. Największą atrakcją były dla nich zabawy na zamkach pneumatycznych sfinansowanych ze środków Rady Rodziców. Sprzyjająca w tych dniach pogoda zachęcała do zabaw i pikniku na tarasie przedszkolnym. Ponadto dzieci bawiły się swoimi ulubionymi zabawkami, które w tych dniach chętnie przynosiły do przedszkola. Rada Rodziców sfinansowała również dzieciom pobyt w Sali zabaw „Figloland” w Turku.  Działania te były okazją do wspólnych, ciekawych zabaw, aktywności na powietrzu, integracji grup przedszkolnych oraz sprawiły przedszkolakom wiele radości.

Elżbieta Bartosik

zdjęcia: galeria


Pozostałe aktualności