Dziś jest poniedziałek, 15.07.2019, imieniny Włodzimierza, Henryka
Wielkość tekstu:
A A+ A+
Jesteś tutaj: Strona główna » Gminne Przedszkole w Malanowie » Aktualności » DZIECI Z GRUPY III POZNAJĄ ZAWÓD PIEKARZA

DZIECI Z GRUPY III POZNAJĄ ZAWÓD PIEKARZA

DZIECI Z GRUPY III POZNAJĄ ZAWÓD PIEKARZA

Ciekawość dzieci prowadzi do różnych zakątków świata. Tym razem w dniu 1 marca zaprowadziła grupę III do Piekarni Państwa Ogrodowczyków. Dzieci zapoznały się z pracą piekarza, o której opowiedział nam Pan Tomasz Świtaj. Dzieci zobaczyły cały cykl powstawania chleba, urządzenia potrzebne do jego produkcji oraz ogromne piece, w których wypiekane są chlebki, bułki, a w mniejszych ciasto. Dowiedziały się o różnych rodzajach mąki, o tym, z czego piecze się chleb. Okazało się, że praca piekarza jest bardzo trudna, najczęściej pracuje w nocy i jest zbyt mało osób, które chcą w tym zawodzie pracować.
Gotowy chleb trzeba sprzedać, więc udaliśmy się jego tropem do sklepu. Tam naszym przewodnikiem była Pani Monika Woźniak, która oprowadziła nas po całym sklepie, zapoznała z towarami na różnych stoiskach. Przedszkolakom oczywiście najbardziej podobało się stoisko z zabawkami. Ale co dobre, musi się skończyć. Dzieci podziękowały za ciekawe opowieści i z garściami pełnymi upominków oraz szczęśliwymi buziami wróciliśmy do przedszkola. Serdecznie dziękujemy Panu Ogrodowczykowi za bardzo serdeczne przyjęcie, a pracownikom za przybliżenie zawodów piekarza i sprzedawcy.

Małgorzata Muszyńska

zdjęcia: galeria


Pozostałe aktualności