Dziś jest poniedziałek, 21.01.2019, imieniny Agnieszki, Jarosławy
Wielkość tekstu:
A A+ A+
Jesteś tutaj: Strona główna » Gminne Przedszkole w Malanowie » Aktualności » Dzieci potrzebują powietrza! zajęcia otwarte w gr II

Dzieci potrzebują powietrza! zajęcia otwarte w gr II

Dzieci potrzebują powietrza! zajęcia otwarte w gr II

Zanieczyszczenie powietrza to jeden z największych problemów cywilizacyjnych i jeden z groźniejszych czynników rakotwórczych. Najnowsze badania potwierdzają również wpływ smogu na rozwój dziecka dlatego też z dużą aprobatą przystąpiliśmy do akcji "Oddychaj i pyłu nie wdychaj" realizowanego przez nasze przedszkole w ramach konkursu grantowego Funduszu Naturalnej Energii, którego organizatorem jest Operator Gazociągów Przesyłowych GAZ-SYSTEM S.A. Uświadomienie dzieciom faktu istnienia wokół nas powietrza, zachęcenie do uważnej obserwacji, kształcenie umiejętności samodzielnego myślenia, zaspokajanie naturalnej ciekawości poznawczej dzieci było głównym celem zajęć otwartych dla dzieci i ich rodziców z grupy II, które odbyły się 12.04.2018r. Podczas spotkania dzieci uczestniczyły w doświadczeniach wykorzystując powietrze, rodzice natomiast wykonali plakaty promujące czyste powietrze. Spotkanie zakończyła prelekcja filmu edukacyjnego pt:” Jak powstaje smog i jak z nim walczyć”.

Alicja Dembińska

zdjęcia: galeria

 

 

 


Pozostałe aktualności