Dziś jest poniedziałek, 28.05.2018, imieniny Augustyna, Jaromira
6° / 1018 hPa
Wielkość tekstu:
A A+ A+
Jesteś tutaj: Strona główna » Gminne Przedszkole w Malanowie » Aktualności » "CZYSTE POWIETRZE WOKÓŁ NAS", WYSTAWA PRAC PLASTYCZNYCH NA TEMAT "MAMO, TATO – NIE PAL PRZY MNIE"

"CZYSTE POWIETRZE WOKÓŁ NAS", WYSTAWA PRAC PLASTYCZNYCH NA TEMAT "MAMO, TATO – NIE PAL PRZY MNIE"

"CZYSTE POWIETRZE WOKÓŁ NAS", WYSTAWA PRAC PLASTYCZNYCH NA TEMAT  "MAMO, TATO – NIE PAL PRZY MNIE"

Zdrowie dzieci i dorosłych to jest to, co mamy najcenniejszego. Dbamy o nie w różny sposób. Przedszkolaki z Gminnego Przedszkola w Malanowie oraz z oddziału zamiejscowego w Miłaczewie postanowiły pokazać, jaką szkodę dla naszego zdrowia wyrządza palenie papierosów lub przebywanie w pomieszczeniach z osobami palącymi. Realizację programu Sanepidu "Czyste powietrze wokół nas" nauczycielki rozpoczęły od wycieczek ulicami naszej miejscowości, gdzie dzieci mogły zaobserwować dymy wydobywające się z kominów domów. Następnie poznały następstwa szkodliwości tych dymów dla środowiska. Kolejnym etapem było zapoznanie dzieci ze szkodliwością palenia papierosów oraz skutkami przebywania w pomieszczeniach zadymionych. W grupie V odbyły się zajęcia otwarte dla rodziców, w czasie których dzieci poznały sposoby unikania dymu nikotynowego, śpiewały piosenkę o Dinku, który nie lubi dymu. Do włączenia się w nasze działania zaprosiliśmy również Rodziców dzieci 5 i 6- letnich oraz ochotników z grup młodszych – zaproponowaliśmy im wykonanie wraz z dzieckiem pracy plastycznej "Mamo, tato – nie pal przy mnie". Rodzice bardzo aktywnie włączyli się do akcji – na wystawie pojawiło się ponad 60 prac. Wszystkie prace były ciekawe, a wykorzystane do ich wykonania materiały bardzo różnorodne. Niektóre z nich były bardzo pracochłonne. Podziękowania dla rodziców za trud włożony w wykonanie tych dzieł przekazała p. dyrektor A. Mozio oraz koordynator wystawy M. Muszyńska na ręce dzieci podczas uroczystości Dnia Pluszowego Misia.

Serdecznie dziękujemy Rodzicom naszych przedszkolaków za trud włożony w przygotowanie prac plastycznych. Mamy nadzieję, że podjęte działania uświadomią nie tylko dzieciom, ale i ich rodzicom negatywne skutki palenia papierosów i szkodliwość dymu w ogóle.

Małgorzata Muszyńska

zdjęcia: galeria

 


Pozostałe aktualności