Dziś jest wtorek, 26.03.2019, imieniny Emanuela, Larysy
Wielkość tekstu:
A A+ A+
Jesteś tutaj: Strona główna » Gminne Przedszkole w Malanowie » Aktualności » „CZYSTE POWIETRZE NA WIOSNĘ”

„CZYSTE POWIETRZE NA WIOSNĘ”

„CZYSTE POWIETRZE NA WIOSNĘ”

Pod takim hasłem w czwartek 22 marca 2018r. w grupie VII odbyło się zajęcie otwarte dla rodziców. Na wstępie sześciolatki wystąpiły dla swoich bliskich w wiosennym programie a następnie po zapoznaniu się z celami projektu pn. AKCJA „ODDYCHAJ I PYŁU NIE WDYCHAJ” realizowanym przez nasze przedszkole w ramach konkursu grantowego Funduszu Naturalnej Energii, którego organizatorem jest Operator Gazociągów Przesyłowych GAZ-SYSTEM S.A., a partnerem Fundacja Nasza Ziemia zebrani przystąpili do wykonania transparentów dot w/w tematyki. W wyniku wspólnych działań rodziców i dzieci powstały ciekawe prace, które zostaną skierowane na gminny konkurs ekologiczny oraz wykorzystane podczas happeningu „Przedszkolak się tym chwali, że śmieci segreguje, a nie pali”. Podczas zajęcia rodzice zostali zapoznani z rodzajami, źródłem i stopniem zanieczyszczenia powietrza w Gminie Malanów. Akcja ma na celu uświadomienie dzieciom i dorosłym mieszkańcom gminy wagę problemu jaką jest zanieczyszczenie powietrza oraz poprawę jego jakości.

Elżbieta Bartosik

zdjęcia: galeria

 

 

 


Pozostałe aktualności