Dziś jest czwartek, 18.07.2019, imieniny Erwina, Kamila
Wielkość tekstu:
A A+ A+
Jesteś tutaj: Strona główna » Gminne Przedszkole w Malanowie » Aktualności » "BÓG SIĘ RODZI" - JASEŁKA W PRZEDSZKOLU

"BÓG SIĘ RODZI" - JASEŁKA W PRZEDSZKOLU

"BÓG SIĘ RODZI" - JASEŁKA W PRZEDSZKOLU

18 grudnia 2018r. w Gminnym Przedszkolu w Malanowie dzieci z grupy V Zajączki wystawiły Jasełka „Bóg się Rodzi”. Ze Świętami Bożego Narodzenia wiąże się wiele pięknych tradycji i zwyczajów. Jednym z nich jest odgrywanie inscenizacji o Bożym Narodzeniu zwanych Jasełkami. 5 latki wprowadziły w świąteczną atmosferę, przypominając w ten sposób wydarzenia sprzed ponad dwóch tysięcy lat, kiedy to w Betlejem narodziło się Boże Dzieciątko. Przedszkolaki wcieliły się w role Maryi i Józefa, pasterzy, aniołów, trzech króli, przybywających złożyć pokłon Jezusowi narodzonemu  w ubogiej stajence. Uroku inscenizacji dodała przepiękna dekoracja, kolędy, które napełniły wszystkich świąteczną radością i sprawiły, że poczuliśmy magię zbliżających się świąt. Do wspólnego kolędowania  włączyli się o godzinie 10:00 przedszkolaki, nauczyciele i wszyscy pracownicy przedszkola  a o godz. 16:00 rodzice, rodzeństwo oraz  zaproszeni goście.  Po przedstawieniu wszyscy połamali się opłatkiem składając sobie życzenia. W godzinach popołudniowych Pani dyrektor Agnieszka Mozio, Pan Wójt Ireneusz Augustyniak wraz z zastępca przewodniczącego Rady Gminy Jerzym Frątczakiem oraz ksiądz prałat Stanisław Płaszczyk życzyli wszystkim  obecnym zdrowych i spokojnych Świąt Bożego Narodzenia, spędzonych w rodzinnej atmosferze oraz pomyślności w Nowym Roku. Wszystkim przedszkolakom należą się ogromne pochwały za zaangażowanie, nauczone perfekcyjnie swojej roli, kolęd i pastorałek, dzięki którym stworzyły wspaniałą, świąteczną atmosferę i podbiły serca całej widowni. Dziękuję rodzicom dzieci z grupy V za pomoc w organizacji jasełek i przekazanie świątecznych pierniczków dla wszystkich przedszkolaków.
                                                                                                                         

Alicja Dembińska
 

zdjęcia: galeria


Pozostałe aktualności