Dziś jest środa, 22.05.2019, imieniny Heleny, Wiesławy
Wielkość tekstu:
A A+ A+
Jesteś tutaj: Strona główna » Gminne Przedszkole w Malanowie » Aktualności » BEZPIECZEŃSTWO NA DRODZE - grupa VI i VII

BEZPIECZEŃSTWO NA DRODZE - grupa VI i VII

BEZPIECZEŃSTWO NA DRODZE - grupa VI i VII

W dniu 19.09.2018r. dzieci 6 - letnie spotkały się z policjantem z Komendy Powiatowej Policji asp. sztabowym Krzysztofem Aleksanderkiem. Celem tego spotkania było zapoznanie dzieci z przepisami ruchu drogowego w najbardziej dla nich zrozumiałej formie, przypomnienie o zasadach poruszania się po drogach oraz  o akcesoriach odblaskowych – kamizelkach oraz różnego typu odblaskach, które są niezbędnym elementem wyposażenia w drodze do i z przedszkola. Przypomniał dzieciom o możliwości korzystania w razie nagłej sytuacji z telefonów alarmowych i informacji, którą muszą podać wzywając pomoc. Po pogadance dzieci pomaszerowały na skrzyżowanie, gdzie korzystając z sygnalizacji świetlnej mogły pod okiem policjanta doskonalić umiejętność przechodzenia przez ulicę. To spotkanie było jednym z wielu tematów kompleksowych dotyczących szeroko rozumianego bezpieczeństwa dzieci.

Karolina Iwańska

zdjęcia: galeria

 


Pozostałe aktualności