Dziś jest poniedziałek, 21.01.2019, imieniny Agnieszki, Jarosławy
Wielkość tekstu:
A A+ A+
Jesteś tutaj: Strona główna » Gminne Przedszkole w Malanowie » Aktualności » BARBÓRKA W PRZEDSZKOLU

BARBÓRKA W PRZEDSZKOLU

BARBÓRKA W PRZEDSZKOLU

Aby przybliżyć dzieciom trudną i odpowiedzialną pracę w kopalni przedszkolaki ze wszystkich oddziałów naszej placówki uczestniczyły w spotkaniu z górnikiem z KWB „Adamów” – panem Wojciechem Gmachem. Dzieci wysłuchały opowiadania o węglu i sposobie jego wydobywania w kopalni odkrywkowej. Mogły z bliska przyjrzeć się galowemu, górniczemu strojowi. Przedszkolaki dowiedziały się, że kolory pióropuszy przy czapce odpowiadają zajmowanemu stanowisku. Była to również okazja do zadania wielu ciekawych pytań dotyczących pracy górnika. Dziękując za spotkanie dzieci wręczyły gościowi upominek, a on poczęstował je słodyczami. Na zakończenie wszyscy wykonali sobie pamiątkowe zdjęcie.

                                                                                                    Małgorzata Przygońska

zdjęcia: galeria

 


Pozostałe aktualności