Dziś jest niedziela, 16.12.2018, imieniny Albiny, Zdzisławy
Wielkość tekstu:
A A+ A+
Jesteś tutaj: Strona główna » Gminne Przedszkole w Malanowie » Aktualności » AUDYCJA MUZYCZNA PT. "CO TO ZA INSTRUMENT?"

AUDYCJA MUZYCZNA PT. "CO TO ZA INSTRUMENT?"

AUDYCJA MUZYCZNA PT. "CO TO ZA INSTRUMENT?"

7 marca odbyła się kolejna audycja muzyczna, podczas której dzieci mogły posłuchać muzyki jazzowej – gatunku muzycznego powstałego na początku XX wieku w Nowym Orleanie. Prowadzący spotkanie Ewa i Sławomir Bartkiewicz oraz Wiktoria Koziarek zaprezentowali kilka utworów, m.in. „Taniec dla Diany”, „Ulica Różana” oraz przybliżyli instrument - saksofon sopranowy. Przedszkolaki z zaciekawieniem słuchały łagodnie brzmiących utworów pochodzących z lat 20 i 30 minionego wieku, co mogło wpłynąć na ich zainteresowanie się jazzem.

Małgorzata Przygońska

zdjęcia: galeria

 


Pozostałe aktualności