Dziś jest poniedziałek, 25.06.2018, imieniny Łucji, Wilhelma
6° / 1018 hPa
Jesteś tutaj: Strona główna » Gminne Przedszkole w Malanowie » Aktualności » AUDYCJA MUZYCZNA „POLSKIE TAŃCE NARODOWE”

AUDYCJA MUZYCZNA „POLSKIE TAŃCE NARODOWE”

Ostatnia audycja muzyczna przed wakacjami w naszym przedszkolu odbyła się w środę 6 czerwca pod hasłem „Polskie tańce narodowe”. Polskie tańce ludowe to część naszego dziedzictwa narodowego. Dla poszczególnych regionów kraju charakterystyczne są różne tańce narodowe. Jest ich pięć: krakowiak, kujawiak, mazur, oberek, polonez.  Jak się je tańczy i  skąd pochodzą opowiedziała nam pani Ewa prowadząca audycję a akompaniował jej na akordeonie pan Zbyszek. Dzieci bardzo chętnie pod okiem pani Ewy uczyły się podstawowych kroków i pokazały swoim kolegą jak się je tańczy. Dziękujemy grupie             ART - ES za wprowadzanie dzieci w świat muzyki poważnej życzymy udanych wakacji i zapraszamy do współpracy w następnym roku szkolnym.

Alicja Dembińska