Dziś jest czwartek, 09.04.2020, imieniny Mai, Dymitra
Wielkość tekstu:
A A+ A+
Jesteś tutaj: Strona główna » Gminne Przedszkole w Malanowie » Aktualności » AUDYCJA MUZYCZNA

AUDYCJA MUZYCZNA

AUDYCJA MUZYCZNA

W środę 19 lutego w przedszkolu miała miejsce kolejna audycja muzyczna Art-ES z Pabianic zatytułowana „Na mroźne dni - gorąca muzyka”. Gościem specjalnym był p. Paweł Samokhin - trębacz i wokalista zespołu Samokhin Band. Wykonał on dla dzieci kilka utworów - gorącą sambę, Besame mucho i in. Przedszkolaki z  zainteresowaniem wysłuchały gry oraz śpiewu muzyka. Miały okazję przypomnieć sobie nie tylko budowę trąbki oraz grupę instrumentów, do której należy, ale również włączyć się do śpiewu i spróbować swoich sił w niełatwej umiejętności jaką jest gra na tym instrumencie. Dzieci wysłuchały zróżnicowanego brzmienia różnych trąbek oraz możliwości wydobywania z nich charakterystycznych dźwięków przy pomocy dodatków w postaci tłumików itp. Audycja sprawiła dzieciom wiele radości i wzbogaciła ich wiedzę.

 

Elżbieta Bartosik

 

zdjęcia: galeria


Pozostałe aktualności