Dziś jest wtorek, 23.04.2019, imieniny Jerzego, Wojciecha
Wielkość tekstu:
A A+ A+
Jesteś tutaj: Strona główna » Gminne Przedszkole w Malanowie » Aktualności » AUDYCJA MUZYCZNA

AUDYCJA MUZYCZNA

AUDYCJA MUZYCZNA

W środę 12 września w naszym przedszkolu odbyła się pierwsza w nowym roku szkolnym cykliczna audycja muzyczna Art-ES z Pabianic. Po wakacyjnej przerwie dzieci powitała p. Ewa Bartkiewicz i zaprosiła je na muzyczną wycieczkę po świecie. Przedszkolaki wysłuchały m. in węgierskiego czardasza, argentyńskiego tanga „El Choclo”oraz „Mamma Mia” z repertuaru szwedzkiego zespołu ABBA.  Nie zabrakło też akcentu polskiego w postaci muzyki góralskiej oraz popularnego przeboju hiszpańskiego piosenkarza Alvaro Solera „Sofija”. Wszystkie utwory wykonali w duecie muzycy: p. Magdalena Troszczyńska - na skrzypcach oraz p. Sławomir Bartkiewicz - na akordeonie. Każdy poprzedzony był krótkim wprowadzeniem przez p. Ewę, co pozwoliło małym słuchaczom nie tylko cieszyć się muzyką, ale też wzbogacić swoją wiedzę. 

Elżbieta Bartosik

zdjęcia: galeria


Pozostałe aktualności