Dziś jest poniedziałek, 21.01.2019, imieniny Agnieszki, Jarosławy
Wielkość tekstu:
A A+ A+
Jesteś tutaj: Strona główna » Gminne Przedszkole w Malanowie » Aktualności » Alarm smogowy- zajęcia otwarte w grupie VIII

Alarm smogowy- zajęcia otwarte w grupie VIII

Alarm smogowy- zajęcia otwarte w grupie VIII

Wszyscy oddychamy tym samym powietrzem i choć nie wszyscy jesteśmy odpowiedzialni za jego stan bezpośrednio, to jednak każdy z nas ma możliwość walki ze smogiem. Dnia 19 kwietna w grupie VIII odbyły się zajęcia otwarte dla rodziców w ramach akcji "Oddychaj i pyłu nie wdychaj" realizowanego przez nasze przedszkole w ramach konkursu grantowego Funduszu Naturalnej Energii, którego organizatorem jest Operator Gazociągów Przesyłowych GAZ-SYSTEM S.A. Zajęcia pt.”Alarm smogowy” rozpoczął występ artystyczny przedszkolaków pt.„Królewna Śmieszka i ekoludki”, który w bajkowy sposób opowiedział o problemie zanieczyszczenia powietrza. Dalsza część spotkania poświęcona była budzeniu zainteresowań ekologicznych poprzez dostarczanie informacji jakie zagrożenia niesie ze sobą oddychanie zanieczyszczonym powietrzem, w jakim stopniu problem zanieczyszczonego powietrza dotyczy obszaru naszej gminy, a także jak poprawić jakość powietrza. Na zakończenie warsztatów przystąpiliśmy do wykonania transparentów ekologicznych, które zostaną skierowane na gminny konkurs oraz zostaną wykorzystane podczas marszu przedszkolaków ulicami Malanowa pt. „Przedszkolak się tym chwali, że śmieci segreguje, a nie pali”. Serdecznie dziękujemy wszystkim rodzicom za udział w spotkaniu i zaangażowanie.

Agnieszka Balcerzak

zdjęcia: galeria

 


Pozostałe aktualności